Монолітні залізобетонні сходи користувалися особливою популярністю як багато сотень років тому, так і в сучасній архітектурі заміських будинків, пентхаусів, квартир вони широко поширені. Ваш інтер’єр у стилі мінімалізм, класик або артдеко? Завдяки різноманітності конструкцій бетонні сходи ідеально доповнять інтер’єр будь-якого стилю.

 

Головною перевагою монолітних бетонних сходів є довговічність – термін їхньої служби становить 100 і більше років. Щодо оздоблення таких сходів, то обмежень у виборі матеріалу не існує, оскільки конструкція може витримувати навантаження до 4 тон, тож усе залежить від фантазії та вподобань замовника – натуральне дерево, керамічна плитка, полімерне покриття, мармур, онікс, кварцит, дзеркала, декоративна штукатурка. Бетонні сходи безшумні та мають найвищий клас пожежної безпеки.

ЯК НАША КОМПАНІЯ БУДУЄ МОНОЛІТНІ БЕТОННІ СХОДИ

Залізобетонні сходи – це інженерні конструкції, що перевершують аналогічні конструкції з металу, дерева та скла завдяки своїм унікальним самонесучим характеристикам: вони не потребують додаткових опор, окрім двох точок – підлога (плита підлоги) і стеля (плита перекриття). Це досягається використанням арматурного каркаса і бетону високої марки. У процесі застигання бетон обтягує сталевий каркас з неймовірною силою, створюючи надміцні бетонні сходи. 

 

Процес виробництва сходів доволі складний і вимагає високого професіоналізму від учасників на всіх етапах – при виконанні замірів на об’єкті, при створенні архітектурної концепції та конструктиву сходів, і закінчуючи роботою досвідчених майстрів-будівельників, які безпосередньо створюють ці сходи на об’єкті.

 

 Основні етапи створення сходів:

 

  1. Розробка архітектурних концепцій і робочого проекту майбутніх сходів.

Після того, як зроблено заміри на об’єкті та почуто побажання замовника, архітектор і дизайнер у тандемі створюють кілька концепцій сходів для даного об’єкта за участю досвідченого конструктора. Замовник обирає вподобаний йому варіант конструкції сходів, для якого конструктори та інженери розробляють робочий проєкт стадії “Конструкції залізобетонні”, що складається з опалубного проєкту та конструктивного проєкту, що містить розрізи конструкції, вузли з’єднань, специфікацію і витрату арматури та прокату.

 

  1. Будівництво опалубки. 

Опалубка – це форма, в яку заливається бетон. Для виготовлення опалубки використовують фанеру, тонкий металевий лист, брус і саморізи. Це один із найбільш трудомістких і складних процесів, на який припадає 60% усіх трудовитрат під час зведення бетонних сходів. Точність виготовлення опалубки має становити +/- 3 мм від проєктних розмірів, інакше при оздоблювальних роботах виникне потреба в додатковому шліфуванні, підливанні та шпаклюванні поверхні сходів, а це додаткові фінансові витрати. Запорукою точності виконання майбутніх бетонних сходів є якісний робочий і опалубний проєкти, і, звісно, висока кваліфікація майстрів, які працюють на об’єкті.

  1. Процес армування сходів являє собою правильне розташування арматурних стрижнів в опалубці. Поширеною помилкою є думка про те, що для більшої міцності конструкції необхідно використовувати більшу кількість арматури. Так, її має бути достатньо, щоб бетон не працював у гранично напруженому стані. Наприклад, у консольній конструкції працює здебільшого верхня арматура, а в двоопорній – нижня.  Все це дуже важливо, особливо при зведенні ексклюзивних бетонних сходів складних конструкцій.
  1. Бетонування. 

При будівництві монолітних бетонних сходів повинен використовуватися бетон марки М 250, М 350 і вище, пластичності П3 або П4. Якщо використовувати більш “рухливий” бетон, то його складно укладати в опалубку, оскільки сходи ллються під кутом. Фракція наповнювача (щебеню), який використовується при приготуванні бетонної суміші, повинна бути 5 * 20мм. А при виготовленні ажурних бетонних огорож, сходів конструкцій двотетивного або консольного типу, а також сходів на центральному косоурі краще підійде бетон з наповнювачем 5 мм, що дасть змогу краще пролити бетон і уникнути утворення “раковин” на поверхні.